Agenda Cultural MARÇ

Dimecres 1


VI CAMPANYA D'EDUCACIÓ VIÀRIA CURS 2016-2017
Activitat de col·laboració amb els centres educatius,
que té com a objectiu fomentar en els menors comportaments
i actituds de respecte, ja siga com a vianants, viatgers o conductors

Dates i centres de les unitats didàctiques pels carrers de la població
i parc municipal:
1r curs de Primària

Dia 1 de març CEIP Baltasar Rull
Dia 2 de març CEIP Baltasar Rull
Dia 3 de març CEIP Pius XII
Dia 6 de març CEIP Pius XII
Dia 7 de març CEIP Mestre Caballero 
Dia 8 de març CEIP Mestre Caballero
Dia 9 de març CEIP Miralcamp
Dia 10 de març CEIP Miralcamp
Dia 13 de març CEIP Miralcamp
Dia 14 de març CC Virgen del Carmen
Dia 15 de març CC Virgen del Carmen
Dia 16 de març CC M.M. Rosa Molas

ESPAI BEBETECA
De les 11.00 h a les 11.45 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 6 a 12 mesos

De les 17.30 h a les 18.15 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 13 a 18 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 19 a 24 mesos

TALLER DE SEVILLANES
Al CIM
Inici del curs

PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Brodat a mà: Grup A
Boixets: Grup B
Pintura a l'oli: Grups B i C
Patchwork: Grup B
Tècniques pictòriques creatives
Ioga teràpia: Grups A i B
Disseny gràfic amb ordinador. Grup avançat
Iniciació a la pràctica de mindfulness

Dijous 2


PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Brodat a mà: Grup B
Tuls i Calats: Grups A i B
Pintura a l'oli: Grup A
Pintura amb tècniques mixtes

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

LABORATORI D'IMATGES I LLETRES
De les 17.30 h a les 18.30 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 1r de Primària

De les 18.30 h a les 19.30 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 2n de Primària

CINE DE GRANS ACTRIUS: BARBRA STREISAND
A les 21.00 h
A l'Ateneu Cultural i Mercantil
Tal como éramos

Divendres 3


PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Patchwork: Grup A
Aprofundiment en la pràctica de mindfulness

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

ESPAI BEBETECA
De les 17.30 h a les 18.15 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 25 a 30 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 31 a 36 mesos

CINE DE LA BIBLIOTECA INFANTIL
A les 18.00 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

CICLISME
A les 19.00 h
Al Teatre Mònaco
Presentació del Club Ciclista Sepelaco

CONCERT
A les 19.30 h
A l'auditori de la Unió Musical Santa Cecília
Concert alumnes banda jove

PRESENTACIÓ LLIBRE
A les 19.30 h
A l'Ateneu Cultural i Mercantil
Desgarrados, de Ángela C. Ionescu
A càrrec de Concha Piñón

SLOT
A les 22.00 h
A la seu del Club Slot Onda
Campionat Social Pista
Organitza Club Slot Onda

MARÇ DE LA DONA
Cine
A les 22.30 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

Dissabte 4


ESCALADA
A les 08.00 h
Eixida des del rocòdrom
Recorregut Montanejos
Organitza Club Desplome

TROBADA D'EMPRESES  DE GESTIÓ CULTURAL VALENCIANES
De les 09.30 h a les 14.00 h
Al Museu del Taulell
Reflexiones acerca del panorama cultural valenciano y propuestas de mejora
Organitza Ajuntament d'Onda i Associació Valenciana d'Educadors
de Museus (AVALEM)

MOTOCROSS
De les 10.00 h a les 14.00h
Al Camp Municipal de Motocross
Entrenament Federació Valenciana de Motocross

CURS MONOGRÀFIC D'INTERPRETACIÓ PER A CÀMERA I TELEVISIÓ
De les 10.00 h a les 14.00 h i de les 16.30 h a les 20.30 h
A la Cassola

COLUMBICULTURA
A les 11.00 h
A les instal·lacions del Club Columbicultura el Prat d'Onda
V Lliga Regular Trofeu de la Ceràmica 2016/2017
Organitza Club Columbicultura el Prat d'Onda

MARÇ DE LA DONA
Inauguració exposició amb performance: Dona'm foc
A les 12.00 h
A la sala d'exposicions del Centre d'Ocupació i Cultura
Il·lustracions d'Àngels Mallén

CICLISME
De les 15.30 h fins les 18.00 h aproximadament
Eixida des del Pavelló Víctor Cabedo i meta al Castell d'Onda
VI Trofeu Castell, Trofeu Víctor Cabedo
Organitza Club Ciclista Sepelaco

SOPAR SOLIDARI
A les 21.30 h
Als Salons Palmito
Organitza l'Associació Castellón Contra el Cáncer

Diumenge 5


ATLETISME
De les 07.30 h a les 17.00 h
Eixida i meta des d'Avinguda Luxemburgo
42K Refugis de pedra
Organitza Club d'Esports de Muntanya i Escalada Més Quilòmetres

CURS MONOGRÀFIC D'INTERPRETACIÓ PER A CÀMERA I TELEVISIÓ
De les 10.00 h a les 14.00 h
A la Cassola

MARÇ DE LA DONA
5a Lliga d'improvisació teatral, Arteatre
A les 19.00 h
A la sala la Cassola
Zona azul – Armadillos

Dilluns 6


TALLER DE MEMÒRIA
Al CIM
Inici del curs

TALLER DE CERÀMICA PER A LA MOBILITAT DE LES MANS
Al CIM
Inici del curs

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Boixets: Grup A
Costura

TALLER D'INFORMÀTICA PER A PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL INTEL·LECTUAL
De les 17.30 h a les 19.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimarts 7


PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Aliments i receptes saludables per a tots
Retoc fotogràfic amb ordinador
Reeducació postural global

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

BOOK TRAILER
De les 17.30 h a les 18.30 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 3r i 4t de Primària

De les 18.30 h a les 19.30 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 5é i 6é de Primària

TALLER DE CREACIÓ LITERÀRIA
De les 17.45 h a les 19.45 h
Sala d'actes del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TÀNDEM: INTERCANVI LINGÜÍSTIC
De les 19.30 h a les 21.30 h
En la sala de reunions del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimecres 8


PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Raku
Pintura tradicional sobre taulell
Tècniques de decoració ceràmica

ESPAI BEBETECA
De les 11.00 h a les 11.45 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 6 a 12 mesos

De les 17.30 h a les 18.15 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 13 a 18 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 19 a 24 mesos

Dijous 9


PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES
Inici dels següents cursos:
Personal trainning per a adults: Matí i vesprada

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

CINE DE GRANS ACTRIUS: BARBRA STREISAND
A les 21.00 h
A l'Ateneu Cultural i Mercantil
El amor tiene dos caras

Divendres 10


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

ESPAI BEBETECA
De les 17.30 h a les 18.15 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 25 a 30 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 31 a 36 mesos

CINE DE LA BIBLIOTECA INFANTIL
A les 18.00 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

CLUB DE LECTURA
De les 19.30 h a les 21.00 h
A la Sala d'actes del Centre d'Ocupació i Cultura
L'autor de Castelló, Julio César Cano, ens acompanyarà per parlar
del seu llibre Asesinato en la plaza de la Farola

MARÇ DE LA DONA
Cine
A les 22.30 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

Dissabte 11


SENDERISME
A les 07.00 h
Eixida des del  Molí de la Reixa
Circular Ain – Ain 12 km
Organitza Club Desplome

ATLETISME
A les 09.00 h
Eixida i meta des d'Avinguda Luxemburgo
II Unbroken Race <<carrera de obstáculos>>
Organitza Unbroken Race

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA
De les 09.00 h a les 14.00 h
Al pavelló Víctor Cabedo Carda, pista A
I Fase Provincial de Inigym y Promogym

De les 16.00 h a les 20.00 h
I Fase Provincial de Jocs Escolars
Organitza el Club Sportgym d'Onda

CURS MONOGRÀFIC D'INTERPRETACIÓ PER A CÀMERA I TELEVISIÓ
De les 10.00 h a les 14.00 h i de les 16.30 h a les 20.30 h
A la Cassola

COLUMBICULTURA
A les 11.00 h
A les instal·lacions del Club Columbicultura el Prat d'Onda
V Lliga Regular Trofeu de la Ceràmica 2016/2017
Organitza Club Columbicultura el Prat d'Onda

MARÇ DE LA DONA
Teatre
A les 19.00 h
Al Teatre Mònaco
Anna Rebeca Mezquita a dos veus
Entrada gratuïta

Diumenge 12


CURS MONOGRÀFIC D'INTERPRETACIÓ PER A CÀMERA I TELEVISIÓ
De les 10.00 h a les 14.00 h
A la Cassola

CICLISME
A les 11.10 h pas aproximat per Onda (Av. Constitució)
XI Memorial Juan Bautista Llorens Villarreal

5a LLIGA D'IMPROVISACIÓ TEATRAL, ARTEATRE
A les 19.00 h
A la sala la Cassola
Som ~ rojados – Zona azul

Dilluns 13


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER D'INFORMÀTICA PER A PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL INTEL·LECTUAL
De les 17.30 h a les 19.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimarts 14


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

BOOK TRAILER
De les 17.30 h a les 18.30 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 3r i 4t de Primària

De les 18.30 h a les 19.30 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 5é i 6é de Primària

TALLER DE CREACIÓ LITERÀRIA
De les 17.45 h a les 19.45 h
Sala d'actes del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TÀNDEM: INTERCANVI LINGÜÍSTIC
De les 19.30 h a les 21.30 h
A la sala de reunions del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimecres 15


MARÇ DE LA DONA
Teatre
Pel matí
Al Teatre Mònaco
Anna Rebeca Mezquita a dos veus
Adreçat a l'alumnat de secundaria

ESPAI BEBETECA
De les 11.00 h a les 11.45 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 6 a 12 mesos

De les 17.30 h a les 18.15 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 13 a 18 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
A la sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 19 a 24 mesos

Dijous 16


MARÇ DE LA DONA
Teatre
Pel matí
Al Teatre Mònaco
Anna Rebeca Mezquita a dos veus
Adreçat a l'alumnat de secundaria

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

POPAR I CRIAR
A les 15.30 h
Al Centre d'Ocupació i Cultura
Xarrada sobre comunicació i expressió verbal

CINE DE GRANS ACTRIUS: BARBRA STREISAND
A les 21.00 h
A l'Ateneu Cultural i Mercantil
Ahora los padres son ellos

Divendres 17


VI CAMPANYA D'EDUCACIÓ VIÀRIA CURS 2016-2017
Activitat de col·laboració amb els centres educatius,
que té com a objectiu fomentar en els menors comportaments
i actituds de respecte, ja siga com a vianants, viatgers o conductors

Dates i centres de les unitats didàctiques pels carrers de la població
i parc municipal:
3r curs de Primària

Dia 17 de març CEIP Baltasar Rull
Dia 20 de març CEIP Baltasar Rull
Dia 21 de març CEIP Pius XII
Dia 22 de març CEIP Pius XII
Dia 23 de març CEIP Mestre Caballero
Dia 24 de març CEIP Mestre Caballero
Dia 27 de març CEIP Miralcamp
Dia 28 de març CEIP Miralcamp
Dia 29 de març CEIP Miralcamp
Dia 30 de març CC Virgen del Carmen
Dia 31 de març CC Virgen del Carmen

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

ESPAI BEBETECA
De les 17.30 h a les 18.15 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 25 a 30 mesos

De les 18.15 h a les 19.00 h
Sala d'activitats de la Biblioteca Infantil
Grup de 31 a 36 mesos

CINE DE LA BIBLIOTECA INFANTIL
A les 18.00 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

SLOT
A les 22.00 h
A la seu del Club Slot Onda
III Ral·li Campionat Social Ral·lis
Organitza Club Slot Onda

FINAL DE LA 5a LLIGA D'IMPROVISACIÓ TEATRAL
A les 22.00 h
Al Teatre Mònaco
Preu: 2€

Dissabte 18


COLUMBICULTURA
A les 11.00 h
A les instal·lacions del Club Columbicultura el Prat d'Onda
V Lliga Regular Trofeu de la Ceràmica 2016/2017
Organitza Club Columbicultura el Prat d'Onda

CINE DE LA BIBLIOTECA INFANTIL
A les 18.00 h
A la Cassola
Consultar programació Biblioteca

MÚSICA SACRA A LES PORTES DE LA PRIMAVERA
A las 20.00 h
A l'església de la sang
L'Estança Harmònica

Dilluns 20


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER D'INFORMÀTICA PER A PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL INTEL·LECTUAL
De les 17.30 h a les 19.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimarts 21


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

MARÇ DE LA DONA
Taller de defensa personal per a dones
De les 17.30 h a les 19.00 h
A la sala diàfana del Casal Jove

TALLER DE CREACIÓ LITERÀRIA
De les 17.45 h a les 19.45 h
Sala d'actes del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TÀNDEM: INTERCANVI LINGÜÍSTIC
De les 19.30 h a les 21.30 h
A la sala de reunions del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dijous 23


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

MARÇ DE LA DONA
Taller de defensa personal per a dones
De les 17.30 h a les 19.00 h
A la sala diàfana del Casal Jove

Divendres 24


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dissabte 25


SENDERISME
A les 06.00 h
Eixida des del  Molí de la Reixa
Recorregut Montanejos – Onda 40 km
Organitza Club Desplome

MARÇ DE LA DONA
Cine d'estrena
A les 18.00 h
Al Teatre Mònaco
Figuras Ocultas
Preu: 3€ a benefici de l'ONG Santa Bàrbara

Diumenge 26


ATLETISME
A les 08.00 h
Eixida i meta des del Olímpic
Carrera del Montí
Organitza Club Atletisme Onda

MARÇ DE LA DONA
Cine d'estrena
A les 18.00 h
Al Teatre Mònaco
Figuras Ocultas
Preu: 3€ a benefici de l'ONG Santa Bàrbara 

Dilluns 27


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER D'ESTIMULACIÓ SENSORIAL PER A BEBÉS
A les 11.00 h
A la Biblioteca Infantil
A càrrec de Silvia Castellar
Organitzat per Popar i Criar amb col·laboració amb la Biblioteca

TALLER D'INFORMÀTICA PER A PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL INTEL·LECTUAL
De les 17.30 h a les 19.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dimarts 28


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

MARÇ DE LA DONA
Taller de defensa personal per a dones
De les 17.30 h a les 19.00 h
A la sala diàfana del Casal Jove

TALLER DE CREACIÓ LITERÀRIA
De les 17.45 h a les 19.45 h
Sala d'actes del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TÀNDEM: INTERCANVI LINGÜÍSTIC
De les 19.30 h a les 21.30 h
A la sala de reunions del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

Dijous 30


MARÇ DE LA DONA
Teatre-fòrum
Pel matí
A la Cassola
Com quedem?
Adreçat a l'alumnat de 4 d'ESO

TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL AVANÇAT
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

TALLER DE RELACIÓ AMB LES ADMINISTRACIONS I RECERCA DE TREBALL PER INTERNET
De les 11.30 h a les 13.30 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

MARÇ DE LA DONA
Taller de defensa personal per a dones
De les 17.30 h a les 19.00 h
A la sala diàfana del Casal Jove

Divendres 31


TALLER D'INFORMÀTICA PER A MAJORS, NIVELL INICIAL-MITJÀ
De les 9.30 h a les 11.00 h
Aula de formació del Centre d'Ocupació i Cultura
Organitzat per la Biblioteca

FIRA D'ABRIL
A les 19.00 h
Al Recinte Multiusos
Inauguració

A les 22.00h
Grupo Albaicar i a continuació música a les carpes
A les carpes tapes típiques d'Andalusia

Dissabte 1


FIRA D'ABRIL

  • A les 11.00 h

Al Recinte Multiusos
Obertura de la fira

  • A les 12.00 h

Actuacions de grups de ball locals

  • A les 16.00 h

Actuació Grupo Agustina Rueda de Sevilla

  • A les 22.00 h

Actuació d'Ana Fernández del programa Yo soy del sur i a continuació
música a les carpes

A les carpes tapes típiques d'Andalusia

 

1.- EXPOSICIONS


NOVES ADQUISICIONS 2016
Museu del Taulell Manolo Safont
Del 16 de febrer al 26 de març de 2017
Horari: De dimarts a divendres de les 11.00 h a les 14.00 h
   i de les 16.00 h a les 20.00 h
   Dissabtes, diumenges i festius de les 11.00 h a les 14.00 h
   i de les 17.00 h a les 20.00 h

ELS OFICIS
Museu del Taulell Manolo Safont
Del 28 de febrer al 12 de març
Horari: De dimarts a divendres de les 11.00 h a les 14.00 h
i de les 16.00 h a les 20.00 h
Dissabtes, diumenges i festius de les 11.00 h a les 14.00 h
i de les 17.00 h a les 20.00 h

DONA'M FOC
I·lustracions d'Àngels Mallén
Sala d'exposicions del Centre d'Ocupació i Cultura
Del 4 al 31 de març de 2017
Horari: De dilluns a dissabte de les 11.00 h a les 13.30 h
            i de les 17.30 h  a les 20.30 h


2.- TALLERS I CURSOS


TALLER DE DEFENSA PERSONAL PER A DONES
A la sala diàfana del Casal Jove
Horari: Dimarts i dijous de les 17.30 h a les 19.00 h
Dies: 21,23,28 i 30 de març; 4  6 d'abril
Durada: 9 hores
Inscripcions: Al local d'associacions
Activitat gratuïta adreçada a dones que vulguen rebre recomanacions i classes pràctiques de com evitar situacions de perill físic o com defensar-se'n.
Impartit per professionals de la policia municipal, amb formació específica tant en tècniques de defensa com d'igualtat.

PROGRAMA MUNICIPAL D'ACTIVITATS FORMATIVES

  • ZUMBA. GRUP A

Del 22 de febrer al 5 de juny
Horari: Dilluns i dimecres de les 15.45 h a les 16.45 h
Lloc: Pavelló municipal

  • IOGA TERÀPIA. GRUP A

Del 22 de febrer al 5 de juny
Horari: Dilluns i dimecres de les 16.30 h a les 18.00 h
Lloc: Casal Jove

  • IOGA TERÀPIA . GRUP B

Del 22 de febrer al 5 de juny
Horari: Dilluns i dimecres de les 18.00 h a les 19.30 h
Lloc: Casal Jove

  • ZUMBA. GRUP B

Del 23 de febrer al 6 de juny
Horari: Dimarts i dijous de les 15.45 h a les 16.45 h
Lloc: Pavelló municipal

  • PINTURA A L'OLI. GRUP B

De l'1 de març al 25 de maig
Horari: Dimecres i dijous de les 18.00 h a les 21.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • PINTURA A L'OLI. GRUP C

De l'1 de març al 26 de maig
Horari: Dimecres i divendres de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • TÈCNIQUES PICTÒRIQUES CREATIVES

De l'1 de març al 26 de maig
Horari: Dimecres i divendres de les 16.00 h a les 18.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • DISSENY GRÀFIC AMB ORDINADOR. GRUP AVANÇAT

De l'1 de març al 24 de maig
Horari: Dimecres de les 18.30 h a les 20.30 h
Lloc: Centre d'Ocupació i Cultura

  • BRODAT A MÀ. GRUP A

De l'1 de març al 31 de maig
Horari: Dilluns i dimecres de les 10.00 h a les 12.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • PATCHWORK. GRUP B

De l'1 de març al 24 de maig
Horari: Dimecres de les 15.00 h a les 19.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • BOIXETS

De l'1 de març al 24 de maig
Horari: Dimecres de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • INICIACIÓ A LA PRÀCTICA DE MINDFULNESS

De l'1 de març al 17 de maig
Horari: Dimecres de les 19.00 h a les 21.00 h
Lloc: Local d'associacions

  • PINTURA AMB TÈCNIQUES MIXTES

Del 2 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts i dijous de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • PINTURA A L'OLI. GRUP A

Del 2 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts i dijous de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • BRODAT A MÀ. GRUP B

Del 2 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts i dijous de les 15.00 h a les 17.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • TULS I CALATS. GRUP A

Del 2 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts i dijous de les 15.00 h a les 17.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • TULS I CALATS. GRUP B

Del 2 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts i dijous de les 17.00 h a les 19.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • APROFUNDIMENT EN LA PRÀCTICA DE MINDFULNESS

Del 3 de març al 26 de maig
Horari: Divendres de les 18.00 h a les 20.00 h
Lloc: Local d'associacions

  • PATCHWORK. GRUP A

Del 3 de març al 2 de juny
Horari: Divendres de les 09.00 h a les 13.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • COSTURA

Del 6 de març al 12 de juny
Horari: Dilluns i dimecres de les 17.00 h a les 19.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • BOIXETS. GRUP A

Del 6 de març al 12 de juny
Horari: Dilluns de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • RETOC FOTOGRÀFIC AMB ORDINADOR

Del 7 de març al 30 de maig
Horari: Dimarts de les 18.30 h a les 20.30 h
Lloc: Centre d'Ocupació i Cultura

  • REEDUCACIÓ POSTURAL GLOBAL

Del 7 de març al 9 de maig
Horari: Dimarts de les 19.00 h a les 20.30 h
Lloc: Centre de Formació d'Adults l'Aladern

  • ALIMENTS I RECEPTES SALUDABLES PER A TOTS

Del 7 de març al 2 de maig
Horari: Dimarts de les 15.15 h a les 16.45 h
Lloc: Centre de Dia

  • PINTURA TRADICIONAL SOBRE TAULELL

Del 8 de març al 25 de maig
Horari: Dimecres i dijous de les 18.00 h a les 21.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • TÈCNIQUES DE DECORACIÓ CERÀMICA

Del 8 de març al 25 de maig
Horari: Dimecres i dijous de les 18.00 h a les 21.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • RAKU

Del 8 de març al 3 de maig
Horari: Dimecres i dijous de les 15.00 h a les 18.00 h
Lloc: Museu del Taulell

  • PERSONAL TRAINNING PER A ADULTS. MATINS

Del 9 de març al 8 de juny
Horari: Dijous de les 10.00 h a les 11.00 h
Lloc: Ruta urbana saludable pel municipi

  • PERSONAL TRAINNING PER A ADULTS. VESPRADES

Del 9 de març al 8 de juny
Horari: Dijous de les 16.00 h a les 17.00 h
Lloc: Ruta urbana saludable pel municipi

3.- ALTRES ACTIVITATS


VISITES GUIADES TURÍSTIQUES
Visites guiades al Castell i centre històric: Dissabte i diumenge (resta de dies amb petició)
Punt de trobada: Porta del Castell d'Onda
Hora: 12.00 h
Durada: 2 h
Preu: 10,00 euros adults, xiquets i xiquetes gratis fins als 15 anys
Informació i reserves: info@quierocultura.es Tel 665 863 318/685 315 475
Nota: Els diumenges, tot i que les visites estan garantides, es recomana realitzar reserva prèvia

MOLÍ DE LA REIXA
Horari: dimarts i dijous de les 11.00 h a les 13.00 h

ELS SOTALBALCONS
Del 6 al 17 de març
Horari: De les 09.00 h a les 12.00 h
Visita guiada pel centre històric especialitzada en el patrimoni ceràmic
Organitzat pel Museu del Taulell

  • Comunitat Valenciana
  • Unió Europea